Akademia 3D – rusza kolejna edycja studiów

W czerwcu 2018 kolejne szesnaście osób ukończyło studia podyplomowe poświęcone projektowaniu i drukowi 3D na Politechnice Warszawskiej. Dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką mamy dobrą wiadomość – od października będzie można wziąć udział w kolejnej edycji Akademii 3D. Nabór trwa, pozostały jeszcze wolne miejsca! W tym roku każdy uczestnik złoży i uruchomi własną drukarkę 3D, którą zabierze do domu.

Dynamiczny rozwój branży druku 3D w Polsce i na świecie powoduje, że nasze studia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – komentuje dr inż. Michał Kowalik, kierownik Akademii 3D. – W zajęciach do tej pory brali udział zarówno słuchacze z wykształceniem inżynierskim, jak i graficy, przedsiębiorcy czy artyści. Tematyka studiów jest opracowana w ten sposób, aby dać kompleksową wiedzę na temat projektowania i druku 3D – od projektowania, przez druk na obróbce i prezentacji kończąc. 

Studenci doceniają Akademię 3D nie tylko za różnorodność poruszanych tematów, lecz także praktyczne podejście do zagadnienia druku 3D. Dzięki partnerstwu z liderami branży, słuchacze Akademii 3D pracują na zaawansowanych drukarkach czy skanerach 3D. Co istotne, zajęcia prowadzą zarówno wyselekcjonowani pracownicy Politechniki Warszawskiej, jak i praktycy z branży druku 3D.

Trzecia edycja studiów podyplomowych Akademia 3D wystartuje w październiku i potrwa 2 semestry. Studia prowadzone są w trybie zaocznym. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarejestruj się już teraz!