Czym są studia podyplomowe „Akademia 3D – projektowanie i druk 3D”?

„Akademia 3D – projektowanie i druk 3D” to innowacyjne, jedne z pierwszych tego typu w Polsce studia, poświęcone dynamicznie rozwijającę się technologii, jaką jest druk 3D. Studia są prowadzone przez najlepszych wykładowców Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz praktyków projektowania i wytwarzania 3D i zapewniają zarówno silne podstawy teoretyczne, jak i wiedzę praktyczną, którą gwarantuje współpraca z renomowanym Wolf Project Studio, jednym z biznesowych pionierów druku 3D w Polsce. Studia zakończą się projektem, w którym każdy absolwent zaplanuje oraz zrealizuje kompletny proces produkcyjny z wykorzystaniem druku 3D – od idei, poprzez model wirtualny, analizy numeryczne, wytworzenie z użyciem specjalistycznych drukarek 3D, aż po obróbkę i prezentację produktu.

 

  • Dlaczego druk 3D?

 

Druk 3D jest zaliczany do jednej z najbardziej perspektywicznych technologii dzisiejszego świata. Znajduje swoje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia – od medycyny i biomechaniki, poprzez takie branże jak: motoryzacja, lotnictwo, produkcja filmowa, aż po sztukę, jubilerstwo, produkcję mebli i modę.  W Polsce zainteresowanie drukiem 3D od kilku lat rośnie – firmy poszukują nowych rozwiązań w tym obszarze. Aby skutecznie wykorzystywać możliwości, jakie daje druk 3D, pojawia się potrzeba profesjonalnej edukacji obecnych i przyszłych pracowników oraz przedsiębiorców zajmujących się tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną.

 

  • Co dadzą Ci studia podyplomowe „Akademia 3D – projektowanie i druk 3D”?

 

Współczesny rynek pracy oraz środowisko biznesowe wyjątkowo doceniają osoby mogące pochwalić się umiejętnościami w obszarze nowoczesnych technologii; szczególnie takich, które –  jak druk 3D – znajdują coraz częstsze zastosowanie w biznesie.

 

Studia „Akademia 3D – projektowanie i druk 3D” pozwolą uczestnikowi zdobyć specjalistyczną, teoretyczną i praktyczną, wiedzę z tego obszaru, która będzie nie tylko niezaprzeczalną przewagą konkurencyjną na rynku pracy w wielu branżach, lecz także przyszłościowym pomysłem na biznes.

Projekt końcowy, który będzie obejmował kompletny proces produkcyjny z wykorzystaniem druku 3D, będzie stanowił wartościowy element portfolio, który zainteresuje zarówno potencjalnego pracodawcę, jak i klienta.

 

Po ukończeniu studiów absolwent:

  • będzie potrafił wykorzystać różne metody pozyskiwania modeli do druku 3D, tj. zaawansowane modelowanie 3D w kilku wybranych programach CAD czy skanowanie 3D,
  • zdobędzie szczegółową wiedzę dotyczącą zasad projektowania ukierunkowanego na wytwarzanie metodami przyrostowymi,
  • pozna zasady budowy i programowania najnowocześniejszych drukarek 3D,
  • będzie umiał dobrać odpowiedni rodzaj materiału i parametry wytwarzania, tak by uzyskać detal określonej dokładności oraz założonych właściwościach fizycznych i chemicznych,
  • będzie potrafił zaplanować i zrealizować kompletny proces produkcji z wykorzystaniem zawansowanych narzędzi CAD/CAM/CAE oraz użyciem nowoczesnych drukarek 3D, łącznie z obróbką i prezentacją produktu.