Kadra

Michał Kowalikdr inż. Michał  Kowalik – kierownik studiów „Akademia 3D – projektowanie i druk 3D”. Specjalista w zakresie systemów CAD/CAM/CAE. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Przed rozpoczęciem studiów doktoranckich pracował w Engineering Design Center, gdzie poszerzał swoją wiedzę w zakresie analiz MES dla przemysłu energetycznego. Z branżą druku 3D związany jest od roku 2012, kiedy brał udział w programie TEKLA PLUS we współpracy z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów. Celem programu było przeprowadzenie analizy możliwości wdrożenia metod szybkiego prototypowania w praktyce gospodarczej. Od tamtej pory prowadzi badania dotyczące właściwości mechanicznych materiałów wytwarzanych metodami przyrostowymi. Jest autorem lub współautorem kilku publikacji w tej dziedzinie. Posiada certyfikat zarządzania projektami Prince 2 oraz Six Sigma.

 


MKrol3mgr inż. Mariusz Król
– swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na arenie międzynarodowej jako koordynator projektu i projektant. Jego historia z projektowaniem zaczęła się w niemieckim automotive, gdzie zdobył nieocenione doświadczenie z zakresu technologii, produkcji oraz projektowania zespołów mechanicznych. Kolejnym krokiem była praca w Dziale Badania i Rozwoju branży audio i audio automotive, która zakończyła się uzyskaniem patentu międzynarodowego dla firmy Bang&Olufsen. Praca w Duńskiej firmie nauczyła go abstrakcyjnego myślenia, zarządzania międzynarodowym teamem oraz zaszczepiła w nim technologię druku 3D. Po zakończeniu studiów odbył 6 miesięczną praktykę w Polskiej firmie zajmującej się obróbką tworzyw sztucznych. Po zakończeniu stażu otworzył z ojcem firmę zajmującą się nowymi technologiami. Wolf Project Studio istnieje od marca 2014 roku . Od samego początku firma zajmowała się innowacyjnymi technologiami oraz projektowaniem rozwiązań i maszyn do technologii produkcyjnej. Obecnie Wolf posiada swoje osobne marki produktów. Wolfix – produkcja filamentów, Wolfino – drukarki 3D, Wolfer – urządzenia CNC oraz Wolf Project i Wolf Design odpowiedzialne za prototypowanie i projektowanie. Największą dumą firmy jest niszowy druk wielkogabarytowy, w którym firma ma duże osiągnięcia – posiada swoje autorskie rozwiązania, które pozwalają osiągać nie tylko duże obiekty drukowane ale także optymalizować czas wydruku, przy zachowaniu wysokiej jakości.

 

Rutkiewicz_kolmgr inż. Jan Rutkiewicz – absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Od 2008 roku pracuje nieprzerwanie w branży pomiarów 3D. Wykonawca kilku projektów dotyczących digitalizacji zbiorów muzealnych z kolekcji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Technologię pomiarów 3D stara się wykorzystywać także w innych dziedzinach, np. w przemyśle. Współautor kilku metod i systemów do trójwymiarowych pomiarów cyfrowych. Brał udział w uruchomieniu pierwszej w Polsce Pracowni Dokumentacji Trójwymiarowej, w skład którego wchodzą m.in. zrobotyzowane stanowisko o dużej rozdzielczości, automatyczne stanowisko do pomiaru obrazów.  W roku 2014 roku prowadził warsztaty dotyczące digitalizacji obiektów muzealnych z wykorzystaniem technologii światła strukturalnego.

 

 

 

 

Grzegorz Szuszkiewicz – jest wieloletnim pasjonatem nowinek technologicznych, swoje zainteresowania skupia szczególnie na technologii druku 3D. Z tej pasji narodziła się 3 lata temu firma UniForge 3D Solutions, której jest współzałożycielem. Jej głównym obszarem działalności jest usługowy druk 3D, oraz szereg innych usług związanych z szeroko pojętymi rozwiązaniami 3D. Do klientów UniForge należą zarówno osoby prywatne jak i firmy wywodzące się z najróżniejszych branż, od inżynierów przez architektów do artystów. UniForge specjalizuje się w realizowaniu nietypowych projektów, między innymi dla branży filmowej, reklamowej, gier komputerowych czy dla artystów. W port folio firmy znajduje się na przykład kolekcja odzieży z elementami drukowanymi z gumy, lalki brzuchomówcy  naturalnych rozmiarów, futurystyczny karabin, rekwizyty zarówno filmowe jak i inspirowane grami komputerowymi. Realizowane projekty zazwyczaj są poddawane dalszej obróbce, jak na przykład  szlifowanie, łączenie, lakierowanie, malowanie ręczne. Obróbka wydruków niesamowicie rozszerza możliwości zastosowania druku 3D. Wiedza zdobyta podczas realizacji niezliczonych zleceń pozwala panu Grzegorzowi Szuszkiewiczowi na profesjonalne prowadzenie szkoleń z zakresu obsługi drukarek 3D, zastosowań druku 3D a także obróbki wydruków.

 

IMG_3394_2dr inż. Witold Rządkowski –  jest uznanym specjalistą w dziedzinie systemów CAD/CAM/CAE. Posiada kompetencje dydaktyczne i wiedzę w zakresie obsługi tych systemów. Jego praca jest wysoko oceniana przez studentów i przełożonych. Ukończył wiele dodatkowych kursów poszerzających jego kompetencje, szkolenia te były organizowane przez autoryzowanych partnerów firmy Siemens – począwszy od kursów podstawowych, kończąc na bardzo specjalistycznych i obejmujących zaawansowane moduły programu. W swojej pracy naukowej i dydaktycznej stale używa systemu NX, a wielu studentów wykonuje w nim prace inżynierskie i magisterskie.

 

 

mgr inż. Tomasz Barczak – absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Obecnie pracuje w Zakładzie Teorii Maszyn i Robotów gdzie prowadzi badania w zakresie sterowania, modelowania i projektowania 3D. Jest opiekunem laboratorium gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne z programowania robotów przemysłowych Fanuc i Kuka, obsługi drukarki 3d Stratasys oraz skanera Smarttech . Dodatkowo posiada doświadczenie praktyczne  z nabyte w projektach NCN i NCBIR takich jak np. B-Droid, BEWIR gdzie pracował jako konstruktor oraz zajmował się skanowaniem elementów lotniczych.